Pimapen Kapı Tamiri

pimapen-kapi-tamir-servisiPimapen kapı sistemlerini tamir servisi için 3 ana grupta değerlendiririz.

Normal Pimapen Kapı Arızları

Normal açılımlı pimapen kapı ispanyoleti, kolu, menteşe veya açılan kanat ayarları bozulabilir. Bu problemler pimapen kapının sağlıklı açılıp kapanmasına engel olur ve soğukhava girmesine ya da su almasına neden olur.

Çift Açılımlı Pimapen Kapı Arızları

Pimapen çift açılımlı pimapen kapı hem üsten vasistas şeklinde açılır hemde normal kapı gibi yana doğru çalışır. Kilit mekanizmanın göbeği veya 4 tarafı kumanda eden köşe mekanizmalar kırabilir veya dağılabilir. Kapanmasında sıkıntı yaşıyorsanız, pimapen kapınız karşılıklara sürtüyorsa kanat ayarları kaçmış ve bozulmuştur. Kanat ayarının kesinlikle vakit kaybetten yaptırmanızı öneririz. Aksi takdir de yukarıda bahsedilen kilit mekanizmanın kırılmasına veya göbeğin dağılmasına neden olarak sizlere daha yüksek maliyetli tamir işi çıkaracaktır.

Pimapen Kilitli Kapı Arızaları

Pimapen kilitli kapılarda en çok görülen arıza menteşelerin kırılması ya da kilit mekanizmasının çalışmamasıdır. Bununla beraber anahtar göbeğide sık arızalanan parçalardandır. Pimapen kilit kapı tamiri için bizleri aramanız yeterli, mobil servislerimiz en geç 1 gün içerisinde sizlere hizmet verecektir.

Pimapen Kapı Tamiri” üzerine 6 düşünce

  1. Teknik Destek Yazar

   Yalova Şubemiz Oluşturulmadı. En Kısa Sürede Sizlere Dönüş Yapılacaktır.

 1. Sönmez YAVUZ

  Fransız kapı diye adlandırılan Kapı üst kilit tutmuyor düşüyor. Dolayısıyla kapı tam olarak kapanmadığından içeriye hava giriyor. Lütfen destek verirseniz sevinirim.

  1. Teknik Destek Yazar

   Sönmez bey sebebi açılan kanat ayarının bozulmasından kaynaklı ön kısımda sarkma. Çözümü kapının cam takozu ayarı ile yukarı kaldırılarak ayara getirmektir. Bunun için profesyonel destek almanız gerekir.

 2. FATİH

  Merhba
  Balkon kapısını kilitlerken kolu fazla güçle yukari çekince bı ses geldi ve kapı kitlenmiyor.yani içerdeki pimleri kol hareket ettirmiyor artık.ne yapmaliyim

Yorumlar kapalı.