pencerlerim-soguk-aliyor-panjur-yaptirmalimiyim

Pencerelerden Soğuk Alıyorum Panjur Yaptırmalı mıyım?

Pencerelerden soğuk alıyorum panjur yaptırmalı mıyım?

gizli-panjurEn çok karşılaştığımı sorulardan biri pencerelerin soğuk alması ve alternatif olarak panjur yaptırmak soğuk almasını engeller mi sorusudur.

Öncelikle pencereleriniz pvc (plastik doğrama) sistemleri ise panjur yaptırmanıza gerek yok. Pvc pencere ve kapı sistemlerinden soğuk alıyorsanız pencerelerinizin bakım zamanı gelmiş demektir. Kanat ayarları bozulmuş, kilit mekanizmalarında problemler, çok az bir ihtimal ile contalarında deformasyon, izolasyonlarda çatlama veya yeterli oranda yapılmamasından gibi bir çok etkenden ötürü soğuk alırsınız. Ama bilinmesi gereken panjur sistemleri yalıtım özelliği sağlamaz. 

Panjur ürünleri günümüzde en çok, güneş, yağmur veya güvenlik için kullanılmaktadır. Pencere veya kapı önüne yapılan panjurların genel sebebi güneş ışınlarından korunmak amaçlı veya alt katlardaki evler için güvenlik sağlamak için yapılır.

Pencerelerden Soğuk Alıyorum Panjur Yaptırmalı mıyım?” üzerine 2 düşünce

  1. Ali

    Bizim fransız balkonun camı çok soğuk vuruyor pvc olmasına rağmen bütün apartman sakinleri aynı şikayetçi sıfır bina panjur kesmezmi komşunun biri yaptı atmış kesti biraz diyor yoksa yanılıyor mu

    1. Teknik Destek Yazar

      Soğuk alma sebebi kanat ve mekanizma ayarları ile çözülebilir. Eğer bu ayarla çözülemiyorsa sorun profil yapısındaki bozukluklardan kaynaklanır. Evet panjur bir çözümdür ama panjur maliyetine katlandıktan sonra pencereyi yenileyerek sorunu kökten çözmek daha mantıklıdır.

Yorumlar kapalı.