pimapen-fiyatlari-ve-listesi

Pimapen Fiyat Hesaplama

Pimapen fiyat hesaplama işlemleri kolay ve hızlı olması açısından hazırlanmış pimapen fiyat hesaplama programı araçılığı ile hesaplanır. Ölçüler, istenilen pimapen modelleri ve renkler belirtilerek otomatik olarak hesaplar.

Kendim Pimapen Fiyatını Hesaplamak İstiyorum

Pimapen pencere ve kapılarınızı kendiniz fiyatlandırmak istiyorsanız aşama aşama hareket ederek pimapen fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fiyatlandırma Aşamaları

Değişecek olan pencere ve kapıların ölçülerin net alınması gerekir. Ölçü işlemlerine başlamdan birpimapen-fiyat-hesaplama A4 veya evdeki not defterinize pencerelerinizin şeklini çizin. İster mevcut olduğu şekilde veya istediğiniz farklı bir model varsa bunu kağıda çizerek belirtin.

Ölçü alırken kapı veya pencerenizin dış kısmından almanız net ölçülere sahip olmanızı sağlar. ( Pencerenin dış kısmından iki duvar arasını ölçerek alınır. Ölçülerden hiç bir pay düşülmez. Yükselik ölçüsü alırken eğer mermerleriniz değişecek ise pimapen-olcusuölçüden 1 cm düşülür. Eğer değişecek pencere ahşap ise yükselik ölçüsünden 2 cm düşürek net ölçüler çıkar.)

Aldığınız ölçüleri çizdiğiniz şekillerin üzerilerine yazın. İlk ve önemli olan kısım bitti.

Pimapen Modelini, Cam Sistemini, Renk ve Açılım Sistemleriniz Belirleyin.

Belirlemeniz gereken en önemli noktaya geldik, bu kısım pimapen fiyatlarında değişmesine neden olan bölümdür.

Pimapen modelini belirleyin, orta kayıt sayısını, hangi pimapen serisini kullanaçağınızı, pervazlı mı, pervazsız mı olacak, kaç adet açılan kanat eklenecek gibi kısımları belirlemeniz gerekir.

Pimapen ısıcam çeşitlerini belirleyin. Konfor cam, sinerji cam veya normal çift cam mı? olacak bunları belirleyin.

Pimapen pencere ve kapılarınız ne renk olacak, altınmeşe kaplamamı, antik meşe mi , yoksa beyaz mı? olacak bunları belirleyin. Bunları belirledikten sonra fiyatlandırma aşamasına geçebiliriz.

Pimapen Fiyat Hesaplaması

Pimapenler metre kare hesabı değil, metretül hesabı yapılarak fiyatlandırılır. Pencere ve kapılarınıza kaç metre tül pimapen profil gidiyor bunu çıkarmalısınız.

pimapen-olcusuÖrnek; eni 1000mm, boyu 1000mm olan, ortasında dikey bir ortakayıt ve açılan bir kanat sistemi olduğunu düşenelim, yandaki resimdeki gibi bir pimapen modeli olarak baz alalım.

Pimapen Fiyatlandırması İçin Metre Tül Hesaplanması

Metre tülünü çıkarmak için en ve boyu toplayın ( 1000mm+1000mm=2000)mm çıkan sonucu 2 ile çarpın ( 2000mmx2=4000mm) yaptığımız işlem bize pencerenin kasasının kaç metre tül olduğunu çıkardır.

Daha hesaplamamız gereken içindeki ortakayıt ve açılan kanat profillerinide ekleyerek bir pencerenin kaç metre tül olduğu ortaya çıkacaktır. Orta kayıtın ölçüsünü çıkarmak basit, yüksekliği, 1000mm pencerenin kayıt uzunluğu 900mm’dir. Sebebi kasanın et kalınlığı düşülür, kasaların ortalama et kalınlıkları 50mm’dir.

Kanat kısmını hesap edebilmek için, açılan kanadın, genişlik ölçüsünü belirlemek gerekir. Penceremizin en ölçüsü 1000mm olduğuna göre, pencerenin kayıdını ortadan koyarsak ikiye bölmüş olacağız, yani genişlik 500mm olacaktır.

Kanatların net ölçülerini çıkarmak için yapmanız gereken sadece kanat bölümünün ölçülerinde 50mm düşmektir. Yani, 500mm olan genişlikte, açılan pimapen kanat en ölçüsü 450mm olur. Yükselik 1000mm olduğuna göre, açılan kanadın yüksekliği 950mm olur. Çıkardığımız ölçüleri hesaplayarak pencerelerimizin kaç metre tül olduğunu görelim.

 • Kasa : (1000mm+1000mm)x2= 4000mm
 • Kanat: (450mm+950mm)x2=2800mm
 • Orta Kayıt: 950mm
 • Metre Tül : 4000mm+2800mm+950mm= 7750mm = 7.75 metre tül.

Pimapen Cam Hesaplanması

Yukarıda pencerenin kaç metre tül olduğunu çıkardıktan sonra cam hesaplanmasına geldik. Pimapen camları metre kare olarak hesaplanır. Yukarıda bahsettiğimiz pencerenin kaç metre kare cam gittiğini hesaplamak için yapmanız gereken işlem basit ve kolaydır.

Pencerenin en 1 metre x boy 1 metre = 1 metrekare cam kullanılıyormuş.

Pimapen Fiyatlandırmasında Diğer Yardımcı Aksesuarlarının Hesaplanması.

Yukarıdaki pencereye perva eklemek istiyoruz. Eğer pencereye mermer konulmasını istiyorsanız, pimapen pencerenin 3 tarafına pervaz koyabilirsiniz. Metre tülünü çıkarmak için yapacağınız işlem (boy ölçüsü 1metre x 2) + en ölçüsü 1 m = 3 metre tül pervaz gitmektedir.

Mermeri hesaplaması için kaçlık mermer kullanacağınızı belirleyerek fiyat çıkara bilirsiniz. Örneğin biz yukarıdaki pimapen penceremize 35’lik mermer kullanacağız. En ölçüsüne 10cm ekleyerek mermer ölçünüzü çıkarmış olursunuz. Yani pencerenin en ölçüsü 100 cm + 10 cm = 110 cm olarak hesaplanır.

Geldik kilit sistemlerine, diyelim ki biz penceremizde çift açılım yani, üstten vasistas gibi açılan kilit sistemini istedik. Açılan kanat ölçüsünü zaten çıkarmıştır. 450mm x 950mm bir çift açılım aksesuarı kullanacağız. Şimdi bu çıkardığımız tüm ölçüleri bir araya getirerek fiyatlandırma kısıma geçelim.

Pimapen Fiyatlandırma

Pimapen Metre Tülü 7,75 m.tülx Birim Fiyatı Miktar
 Cam  1 m.kare x Birim Fiyatı  Miktar 
Pervaz  3 m.tül x Birim Fiyatı  Miktar 
Kilit  45cmx95cm x Birim Fiyatı  Miktar 
Mermer  110cm x Birim Fiyatı  Miktar 
 Genel Toplam  Miktar 

Bir pencerenin hesabını bu şekilde yapabilirsiniz. Eğer evinizdeki tüm pencere ve kapılarınızı hesaplarken anlatılan formüllerle pimapen fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.

Pimapen Fiyat Hesaplama” üzerine 19 düşünce

 1. Sabriye

  Merhaba
  Biz mutfagımızın camını değiştirmek istiyoruz
  Eni 3metre boyu170
  Yanlarıda 1metre eskiden balkondu mutfağın içine aldık acaba pimapen nekadar tutar.ilginize şimdiden teşekkür ederim

  1. Teknik Destek Yazar

   Sabriye hanım bize iletişim bölümünden ulaşırsanız size pimapen fiyatları hakkında detaylı bilgi verebiliriz.

 2. Engin

  Merhabalar.
  1-Boy:209 cm.
  . . En:166 cm.
  2-Boy:209 cm.
  . . En:269 cm.
  2 edet pencere. Büyük olan pencere 2 sabit 1 kanat olacak. Küçük olan pencere ise bir sabit bir kanat olacak. Beyaz ve ahşap renk fiyatını cikarabilirmisiniz. Isıcam olacak. Mermer lazım değil. Bir de eski pencerelerimiz ahsap kasa ve tek parça yani aşağıdan yukarı tek parça. Bu şekilde PVC olur mu olursa sağlıklı olur mu? Açılır kısım tek parça olursa çok sağlıklı olmaz diyorlar. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada 70 Lik seri olursa

  1. Teknik Destek Yazar

   Engin bey, anladığım kadarıyla yatay kayıt olmasın istiyorsunuz. Bu mümkün sağlıklı olmaz diye birşey yok.
   Yükselik ebatınız zaten standart bir kapı ebatında her hangi bir problem çıkmaz. Kilit mekanizmasını ona göre yapılır.
   Pimapen fiyatlarını e-mail adresinize gönderildi.

  1. Teknik Destek Yazar

   Sedat bey burdan cevap vermiyoruz iletişim bölümünden bizlere ulaşarak fiyat alabilirsiniz.

 3. Teknik Destek Yazar

  Pimapen fiyatları ile ilgili elimizden geldiğince açıklayıcı olmaya çalıştık. Günümüzde çok marka ve çeşitlilik var. Pimapen pencere fiyatı şu kadar tutar gibi kesin bilgiler veremiyoruz. Her marka ve her firma fiyat listeleri farklı olduğundan net bir fiyat çıkarmak veya fiyat listesi eklemek zor. Anlayışınız ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 4. Eda Doğan

  Merhaba,

  Kendi ölçtüğümüz değerlerle bayiinin ölçtüğü değerler arasında fark çıktı. Yukarıda anlattığınız hesaba göre bizim ölçümüze göre 105,24 metretül çıkarken, bayinin ölçüsünden sonra 105,64 metretül çıktığı için bizden 1000 tl fark talep ediyorlar. Sebebi de pvc profillerin belli uzunluklarda üretildiği için (örneğin 1 m diyelim), 90 cm de çıksa 1 m’lik kullanarak ona göre hesapladıklarını söylediler. Bu mantığa göre 1.1 m çıkan yere 2 profil harcıyorlar. Bu kadar fark oluşması normal midir? Teşekkürler şimdiden,

  1. Teknik Destek Yazar

   Pimapen pencere metretül hesabı yapılırken fireler hiçbir zaman hesaplanmaz. 1.5 metrelik bir kesimi 2 metre olarak hesaplanamaz. O kısımda bir hata var veya fiyat aldığınız yer daha fazla kar etmek amacı ile metretülü şişiriyor.

   Eğer buradaki hesaba göre metre tül çıkardıysanız sizin metrajınızın fazla çıkması gerekir. İşin aslı anlattığınız gibiyse tamamiyle saçmalık.

   Bizlerde müşterlerimize pimapen fiyatlarını verirken çıkan fireler hesaplanmadan verilir. Yani metretül ne ise onun fiyatı verilir.

  2. cumhur gezgin

   Bence o firmaya yaptırmayın.o kadar farkı size fiyat değil,sözlü olarak dahi yansitmamasi gerekir

 5. mustafa

  merhabalar
  80 cm genişlik * 175 cm yükseklik hareketli
  80 cm genişlik * 218 cm yükseklik hareketli
  80 cm genişlik * 218 cm yükseklik mıknatıslı model
  64 cm genişlik * 20 cm yükseklik mıknatıslı model
  60 cm genişkil * 124 cm yükseklik sabit geçmeli
  50 cm genişlik * 130 cm yükseklik sabit geçmeli
  66 cm genişkik * 125 cm yükseklik
  ahşap maun renkli fiyatlarını çıkartmanızı rica ediyorum ayrı ayrı olursa sevinirim

  1. Teknik Destek Yazar

   Merhaba Mustafa Bey

   Öncelikle pimapen modellerinde mıknatıslı ve geçmeli sistemler yok. Tahminim istediğiniz sineklik sistemleri ile ilgili fiyat almak. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak ürün fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 6. Mehmet

  İlişikte sunduğumuz ölçülerdeki ürünleri beyaz ve ahşap olarak
  fiyatlandırma yaparsanız seviniriz

  1 adet 180 x 220 Teras
  4 adet 150 x 140 Pencere
  1 adet 180 x 140 Pencere
  1 adet 50 x 50 pencere

  Pencerelerde 1 adet çift açılım olsun istiyoruz.
  Sineklik fiyatlarını da ayrıca ekleyebilirsek iyi olur.
  Siparişten sonraki teslim süresini bilmek istiyoruz.

  İyi çalışmalar dileriz.

 7. hüseyin geyici

  75*175 3 adet oda
  3,48*2,40 salon
  75*116 mutfak
  için fiyat istiyorum. 3 oda ve mutfak için sineklik
  1 oda ve salona açılacak pencere için çift açılım ve salona bir kapı , alüminyum fitil Ahşap desenli ve kahverengi olacak.. Bu doğrultuda bir fiyat çıkarmanızı rica ederim.

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Hüseyin bey verdiğiniz ölçülerin hangisi en ve hangisi boy belirtilmemiş. Bizlere iletişim bölümünden ulaşarak detay hakkında bilgilendirirseniz pimapen fiyatları hakkında sizlere net bilgi verebiliriz.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

 8. özerk erdoğan

  Merhabalar İstanbul Atakent 3. etapta oturuyorum evimin 3 cephe camlarını komple kasa ıle degistirmek istiyorum mermer yoktur camlarda bilgilerinize.
  2 odamın camları ve kasaları küçüktür direk tek acilir cam istiyorum ölçüsünü kasadan aldım 128*84
  ve 3. odamın camını cift açilir kanatlı istiyorum ortada kalın bir kusak olsun çünkü kuzey cephedir. Ses ve ugultu istemiyorum ölçüsü 152*128
  Not:toplamda 3 adet kasa ve pencere olacak.
  En buyuk kasa ölçüsü iki kanatlı pencere olacak diğer pencerelerim küçük tek kanatlı olsun
  ve tüm pencereler hem yana acılırken hemde ustten acılmasını istiyorum hava alabilmesi icin evimin.

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Özerk bey bize iletişim sayfamızdan direk ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.