Pimapen Kapı Kilitlenmiyor

pimapen-kapi-tamiriBahsedilen sorun pimapen kilitli kapının anahtar ile kitlenmemesi. Kapınız kitlenmiyor, anahtarı çeviremiyorsanız bu durumun birkaç açıklaması vardır.

Pimapen kapılar da kilit sistemi farklıdır. Kullanılan kilit mekanizması, ispanyoletli kilitli kapı aksesuarıdır. Çalışma sistemi normal kilitlerden ve normal pencere sisteminden biraz farklıdır. Kol kısmını yukarı kaldırarak kitlersiniz. Açarken ise kolu aşağıya doğru bastırarak açarsınız.

Pimapen kilitli kapının anahtarla kitlenebilmesi için, kolun tamamen yukarı kalkması gerekmektedir. Eğer kol tam olarak kalkmadan kitle meye çalışıyorsanız, anahtar dönmeyecektir.

Peki, Neden Pimapen Kapı Kolu Tam Yukarı Kalkmaz.

Öncelikle en çok karşılaştığımız durum, genellikle bayanların kolu yukarı kaldırmak için yeterli güç uygulamadıklarından anahtarı çeviremezler ve arızalı olduğunu düşünürler. Öncelikle emin olmak için kolu tüm gücünüzle yukarı kaldırmanız, eğer gücünüz buna yetmiyorsa bu konuda güçlü birinden destek alarak test edin.

Sorun hala aynı ve değişen bir şey yok ise, pimapen kapınız arızalı demektir.

Pimapen Kilit Arızları Nelerdir.   

İlk önce kanat ayarları kontrol edilir. Pimapen kilitli kapının mekanizmasında bulunan 4 adet yuvaya geçen ve kol yardımı ile yukarı aşağı hareket eden pimler vardır. Bu pimlerin tam olarak yuvaya oturması için kapı kanat ayarının yerinde olması gerekir. Eğer kapınız aşağıda kalıyor ve öne doğru kayı ise bu pimlerin tam yuvaya oturmasını engelleyerek, kolun yukarı kalmasını engeller.

Diğer bir arıza sebebi, anahtarın girdiği barel olarak adlandırdığımız göbeğin bozuk olması veya tam olarak yuvaya oturmamasından kaynaklanır.

Son olarak, kapının kilit mekanizması bozuk olabilir. Bu durumda değişmesi gerekecektir.

Tamir konusunda önemli olan kısım, arızanın nereden ve niçin kaynaklandığını tespit etmektir. Bu tespitler sonucu hareket edilerek yapılan tamirler, sizlere daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Tekrar aynı arızanın ortaya çıkmasını engellemiş olur.

Pimapen Kapı Kilitlenmiyor” üzerine 64 düşünce

 1. Nigar özdemir bayram

  Merhaba bizim pimapen firansiz balkonun kapısı kapatıldığında üstten tam kapanmıyor. Çok fazla soğuk geliyor neden olabilir acaba

  1. Teknik Destek Yazar

   Fransız balkon kapınızın kanat ayarları bozulup ön kısmı aşağıya doğru sarkma yapmıştır. Bu yüzden üst kısımdaki kilit karşılığını karşılamıyordur. Uzman biri tarafından balkon kapınızın tamiri gerekmektedir.

 2. Hasan unal

  Haziran 2017 de kahverengi pimapen pvc kapi ve pencere yaptirdim. Havalar sogudu pencerelerden soguk geliyor. Balkon kapilarin alt tarafi kapanmiyor. Bazi pencereler kapatirken kasalara degiyor . Ustaya sordugumda kış lik ayar yapilmasi gerektiğini söyledi. Dogrumudur. Ayrica dışarıdaki sesleri iceri aliyor. Pvc lerin ses almamasi gerekmezmi. Renkli pvc lerde böyle sorunlar olur mu.

  1. Teknik Destek Yazar

   Hasan bey bunun renkli olması veya malzemenin kötü olmasından kaynaklı değildir. Probleminiz pvc doğramaların montajı yapan ekip ile alakalı bir durumdur.
   Tüm kapı ve pencerelerinizin ayarları bozulmuş olduğundan ses ve soğuk alıyorsunuz. Yapılması gereken. İyi bir pimapen ustası tarafından tüm pencere ve kapılarınızın bir genel bakımı yapılarak sorununuz çözülecektir.
   Yapan firma sizlere en az 3 yıl garanti verirler. Firmayı arayarak sorununuzu dile getirin ve teknik servis talebinde bulunun.
   Not: Pencere ve kapılarınızın kışlık ayarlarının yapılmasınıda talep edin.

 3. Kemal

  Balkon kapısını tam kapatamıyorum. Altan ve üstten açıklık kalıyor ve soğuk hava giriyor. Kolu yukarı asıldığımda tam kapanmadığını görüyorum. Kapı Bu halde iken kolu aşağıya basmadan iterek rahatlıkla açılıyor. Ne yapmalıyım. Teşekkürler şimdiden

  1. Teknik Destek Yazar

   Kemal bey;
   Kapınızdaki problem açılan kapı kanadın ayarlarının bozulmasından kaynaklıdır.
   Açılan kanat camları iyi takozlanmamış ise kanat aşağı doğru sarkar ve karşılıklar tam olarak kavrama görevini yerine getiremez.
   Pimapen ustası tarafından kapının ayarlarının yapılması gerekmektedir.

 4. Seval

  Merhabalar balkon kapimiz sürgülü ve zor kapanıyor zor açılıyor bunu nedeni nedir? Kendimiz yapabilir miyiz ayarlarindami sorun var acaba

  1. Teknik Destek Yazar

   Seval hanım merhaba;
   2 tip sürgülü model vardır.
   1. wolksvagen dediğimiz tip cek sür tiplidir. Çek aç tiplinin alt kısımda bulunan araba ayarlarının bozulmasından kaynaklı zor hareket eder.
   2. Sadece yana doğru sürgülü modeller. Problemi mevcut altında bulunan rulmanların aşınmasından dolayı tekerlekler hareket etmiyordur. Yenilenmesi gerekmektedir.
   Uzman biri tarafından çözmeniz gerekmektedir.

 5. Esra

  Dışardaki sesi tamamen engelleyebilmek icin kesin çözümler varmi acaba bizim eviniz caddeye sıfır olduğu icin cok ses geliyor aşırı rahatsiz oluyorum.

  1. Teknik Destek Yazar

   Esra hanım;
   Dışaradaki sesi kesmek için pencere kapı sistemini ona göre özellikli profil ve cam ile yeniden yapmamız gerekir. Ama %100 ses yalıtımı asla sağlamazlar. Maksimum ses yalıtımı %80 ne kadar sağlanabilir.
   Bir diğer konu ses sorununuz sadece pencere değil duvar kısımlarıda etken rol oynar. Yalıtımlı kalın duvarlar yapılmamışsa pencere veya kapıları değiştirmenin bir anlamı yok.
   Bunun için uzman biri tarafından evin duvar ve pencere sistemleri kontrol edilerek işlem yapılmalıdır.

 6. Güldane

  Kolay gelsin benim bi tane pimapen kapim var kapi acikken kol yukari kalkiyo kilitleniyor ama kapi kapaliyken kolu yukari kaldiriyom kol yukari kalkmiyo ve kilitlenmiyor kol yukari kalksa anahtar dönüyor kapi kilitlencek ama kol yukari kalkmadigi icin kilitlenmiyor ne yapabilirim tesekkurler.

 7. Şengül Çakır

  MERHABA annemin bütün dış doğramalarını yeni yaptırdık.Fakat balkon kapılarını bir türlü kilitleyemiyoruz.Takan usta kilitleme şeklini gösterirken bayağı güç kullanarak kilitleyebildi.Annem yaşlı ve yalnız kalıyor. Biz kitleyemiyoruz o hiç yapamaz..Güvenlik açısından endişeliyiz. Usta başka bir kitleme sistemi yok diyor.Bu da bizim için kullanışlı olmadı. Başka bir sistem var mıdır?

 8. Handan

  Kapimizin kolu cok sert kapi kapanmiyor. Bugun baktim kilitlenirken yuvaya oturmuyor saniyordum. Oysa kapi kanadi acikken dahi kol hateket ederken zorlaniyor. Acaba kolun vidali kismindan ayarmi yapmam gerekiyor.

 9. Ferhat

  İyi günler balkonun Pimapen kapısı bozuldu sorun şu anahtar boşa dönüyor göbek bozulmuş heralde kolları söktüm ama göbeği çıkartamadım anahtar boşa dönüyor ne yapmam lazım acaba

  1. Teknik Destek Yazar

   Ferhay bey, kilitli kapının ispanyolet kısmında yani uzun demir olan parçanın üstünde kilit göbeğini sabitlemek için vida atılır. Bu vidayı sökmeden kilit göbeğini çıkaramazsınız. Bir diğer sebebi göbeğin içinde dil bulunmaktadır. Eğer dil kısmı yukarı da kalmışsa gene yerinden çıkaramazsınız. Bu konuda Bir pencere ustasından destek almanızı öneririm. Aksi taktirde çıkarırken pvc kapıya zarar verebilirsiniz.

 10. Tuncay

  Pvc kapı kolu kapı açıkken kol tamamen yukarıya kalkıyor ve kilitleme işlevini yapıyor. Ama kapıyı kapatınca kol tamamen yukarıya kalkmıyor ve kilitlenmiyor. Nasıl çözebilirim? Teşekkürler

  1. Teknik Destek Yazar

   Tuncay bey, sanıyorum kapınızın kanat ayarları kaçmış. Ya tam dil yuvayı karşılaşamadığından anahtarı ceviremiyorsunuz veya karşılıkların ayarları bozulduğundan kanat kilidi kilitleme işlemini yapamıyor. Size önerim bir pimapen kapı ustasından destek alarak sorununuza kalıcı çözüm getirmesi.

 11. Bahar

  Merhaba balkonun pimapen kapisini açarken sikinti yoktu. Bir sure sonra kapatmak ustedigimde kapinin alt kismi yerine tam oturmadi ve haliyle kilitleyemiyorum da. Kapinin kapi kolu hizasindaki alt tarafinin yerine oturmama sebebi nedir, ne yapmaliyim, tesekkurler.

  1. Teknik Destek Yazar

   Bahar hanım tam olarak sorunu anlamadım. Sanıyorum kol hizasının alt kısmında dil bölümü var sanıyorum o kısımdan söz ediyorsunuz. Dil tam yuvaya oturmuyorsa açılan kapı kanadın ayarları bozulmuştur. Çözüm için alanında uzman pimapen servisi çağırmanız.

 12. onur

  Bizim pimapen kapimiz var kapiyi kaptiyoruz ama ustten ve altan acıklık kalıyor. Kapiyi nasıl kapatmak gerektiğini anlayamadık. Kapiyi nasil kaptmayiz

 13. Guven yesilyurt

  Merhaba Ustam
  Balkon kapilarimdan hava geliyor bununla ilgili ne yapabilirim

  1. Teknik Destek Yazar

   Güven bey;
   Balkon kapınız hava alıyorsa kapının kilit ve kanat ayarları bozulmuş durumdadır. Bunun için profesyonel bir yardım almanız lazım. İki türlü yöntem önerebilirim.

   1. Kilit karşıklarını kontrol ederek tam karşılayıp karşılmadıklarını kontrol ederek karşılıkları düzeltin.
   2. Kanat ayarı için camın çitalarını sökerek hem üst ön köşeyi ve alt arka köşe yi kontrol ederek takozlarına bakmanız lazım yeterli takozlanmamışsa kanat aşağıya doğru sarkma yaparak ayaların bozulmasına neden olmuştur.

 14. Ümit Gökay

  Merhaba balkon kapim kolu yulari kaldirip kilitledigimde alt 2 teker yuvaya oturmuyor ve kilitlenmiyor sanki tekerler yuvaya oturmuyor arasinda bosluk oluyor ne yapmam gerekiyor lutfem acil yardim

  1. Teknik Destek Yazar

   Ümit bey anladığım kadarıyla kilitler karşılıkları karşılamıyor. Öncelikle kapınızın modeli nedir bilmem gerekir. Çift açılım özellikli mi, anahtar ile kilitlenen bir sistemi, yoksa normal sadece içeriden açılan bir sistemi bunları bildirirseniz size yardımcı olmaya çalışacağım.

 15. Bestami hayat

  Merhabalar.Benim sorunum pimapen kapının kilidinin karşı tarafı devamlı kırılıyor. Kırılma yan kapı kilidi karşılığı ne onerirsiniz.

  1. Teknik Destek Yazar

   Bestami Bey Karşılıların kırılma nedeni büyük ihtimalle kapının ayarlarının bozuk olmasından kaynaklıdır.
   Kilit karşılıkları zamaktan yapılır. Kırılmayan bir kilit karşılığı malesef yok.
   Ama çözümü basit kapının ayarları yapılarak sorununuz kökten çözülecektir.

 16. Dilara

  Merhabalar
  Yeni taşındığım evin balkon kapısı sürgülü pimapen, zorlada olsa açabildik, sonrada kapatamiyoruz arada epeyi boşluk var, ne yapmam gerekiyor

  Teşekkür ederim

  1. Teknik Destek Yazar

   Dilara Hanım cevaplarımız geç geliyor sebebi aşırı yoğun spam yorum göndermelerinden kaynaklı.
   Sıkıntınız büyük ihtimalle sürgülü kanadın rulmanlarının bozulmasından kaynaklıdır. İyi bir pimapen ustası tarafından destek almanızı öneririm.

 17. EJDER

  merhaba
  pimapen balkon kapısının ispanyolleti bozuldu.değiştirmek üzere yeni ispanyolet aldım fakat kapı kolu sanırım eski sistem ( 15 senelik) kapı kollarını sökemiyorum. plakalar metal ve üstlerinde vida yok,belki sekmanlıdır diye kolları çekmeye zorladım ama çıkmadı,kapı kollarının sökebilirsem sanırım ispanyoleti değiştirebilirim.
  şimdiden teşekkürler

  1. Teknik Destek Yazar

   Ejder bey vidasız kol sistemi yok. Sanıyorum eski kapaklı kollardan olabilir. Üstündeki kapakları sökerek vidalara ulaşabilirsiniz. Kol kısmın üstünde demire vidalı bir vida sistemi yoktur.

 18. Ceren

  İyi günler. Balkon kapısını içeriden kilitlediğim zaman dışarıdan açılabiliyor, kilitlememim bir anlamı da kalmıyor haliyle. Kapıyı kilitlerken aşağı indiriyorum kolu, dışarıdaki kol da aşağı iniyor fakat yine dışarıdan bu kol yukarı kaldırılıp kapı açılabiliyor, benim bildiğim içeriden indirince dışarıdan o kolu oynatamamam gerekir. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Teknik Destek Yazar

   Ceren hanım kapınız anladığım kadarı ile çift yönlü kollu sistem ise içeriden de dışarıda siz istediğiniz kadar kilitleyin kapı açılır.

   Ama bahsettiğiniz kapı kilitli kapı ise o zaman kilit mekanizması ile ilgili problem var demektir. Kesinlikle uzman birinden destek alın.

 19. Kaan

  Kanatlı pimapen kapı (iki kanatlı) soldaki kapı kolun olmadığı tam kapanmıyor ve içeri ses ve soğuk hava girişi oluyor ne yapmamız laIm

  1. Teknik Destek Yazar

   Kaan bey kol yoksa gizli kol dediğimiz sistemle yapılmıştır. Kilit kısmında levye şekilde kendinize çekebileceğiniz bir kol olmalıdır.

   Eğer soğuk alıyorsanız ayarlarının bozulmasından kaynaklıdır. Kilitler karşılıkları tam kavramadığından contalarınız vakumlama yapmamaktadır.

 20. Cevdet

  Merhaba,
  yeni taşındığımız evin balkon kapısı (kompen) koldan kilitleniyor fakat anahtar yardımıyla kilitlenmiyor. Bundan dolayı dış kısımda kalan kol yardımıyla hemen açılıyor. Kapı kilidi bozuk olabilir diye göbeği değiştireyim dedim aynı sorun devam ediyor. Anahtarı takınca kilitlemek için çevirdiğimizde tam tur dönmüyor ve kilitlenmiyor. Kapı ise oldukça sağlam bir şey yok gibi gözüküyor. Sizce sorun ne olabilir ve varsa çözümü konusunda yardımlarınızı rica ederiz. Birde emniyet mandalı takmak istedim fakat kapının kasasında matkap ile delince bir demire denk geldi ve bozarım diye devam etmedim…
  İyi çalışmalar.

  1. Teknik Destek Yazar

   Cevdet bey sorun kanat ayarlarınızın bozulmuş olmasından kaynaklanıyor. ya tam tur kol yukarı kalmadığından kilitlenmiyor olabilir.

   Yada kilitli ispanyolette bulunan dil kısmı kapı kapalı konumda iken yuvaya tam oturmadığından anahtarı ceviremezsiniz.

   Sizlere tavsiyem bu konuda pimapen ustasından destek almanızdır.

   Pimapen profillerin içinde destek saçları mevcuttur. Onları delmenizde herhangi bir sakınca yok. Zati vidaların daha sağlıklı tutması ve profilleri desteklemesi için konulmaktadır.

 21. ertan

  ustam merhaba. benim balkon kapisi kilitlenmiyor. kolu yukari asagi yaptigim zaman. yandaki yuvarlak parcalar yukari asagi hareket ediyor ve karsi yuvalarinada tam oturuyor. anahtari silindire taktigim zaman donme isleminide yapiyor. kilitleme esnasinda kolu yukari kaldirmada gerekli kuvveti uyguluyorum fakat kilitlenmiyor. sorunun nerede oldugunu bilirsem kendim tamir etmeye calisacagim. maliyetide gereksiz yere artirmak istemiyorum

  1. Teknik Destek Yazar

   Ertan bey yoğunluktan ötürü cevap vermede geçikmeler yaşıyoruz. Öncelikle anlayışın için ve yorumdaki soru için teşekkür ederiz.

   Sorun 3 farklı nedenden kaynaklanabilir.

   Kilitli kapının yuvarlakların karşılıklarının ayarlarının bozulmasından ötürü kol istenilen mesafe de kalkmasını engelliyor olabilir. Test etmek için kapı açıkken kolu yukarı kaldırıp kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edin.

   Kilit kapının merkezinde bulunan dil karşılığa tam oturmuyor olabilir. Dil hafif içeride kalırsa kilit dönmez. Ya karşılığında ayar bozukluğu var yada dilin girmesi için yeterli derinliğe sahip değil.

   Barel dediğimiz anahtarı soktuğunuz göbek bölümü bozulmuş olabilir. İçinde bulunan dil kırılmış veya takılı kalıyor olabilir. Bareli değiştirerek test edebilirsiniz.

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

 22. Turan Günay

  Merhaba, bir konuda yardım rica edeceğim;daha önce kilitlenen pimapen kapı şimdi açıkken kilitleniyor kapıyı kapatıp kolu yukarı kaldırdığım zaman anahtar tam dönmüyor karşılıklarını da kontrol ettim her şey olması gereken yerde gibi ,ne yapacağımı bilemedim çaresi varsa paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Turan bey merhaba,

   Açık halde iken kapı kilitleme işlemi yapabiliyorsanız sorun karşılık ayarlarındadır.

   Pimapen kilitli kapı sistemlerinin kol bölümü tam olarak yukarı kalkmadan anahtarı çeviremezsiniz. Büyük ihtimal ile sorun iki yerde olabilir.

   1. Kilit karşılıklarını kitlenen yönün tam tersine göre biraz kaydırmak.
   2. Kilit mekanizmasının dil kısmının karşılığını ayarlamak gerekir.

 23. Pimapen Tamiri Yazar

  Kadir bey sorun ya açılan pimapen kanat ayarının bozulmasından yada pencerenin kilit mekanizması ile ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunun nasıl kaynaklandığını çözmek için pimapen ustasının görmesi gerekmektedir.

 24. Kadir

  Merhabalar.
  Camı kapttığımda kolu çevirerek kilitliyorum tam kilitlenmiyor kol hafiften geri kaçıyor.bu nedenle camı köşeden elimle çektigimde bile boşa çıkıp açılıyor neden olabilir

 25. Funda

  İyi günler. Pimapen sürgülü balkon kapım kayarak hızlı kapanmıyor. Sanki rayında değilmiş gibi, zorlamak gerekiyor. Kapattığınız zamanda kapı kilitlenmiyor, kolayca açılıyor. Yardımcı olursanız ve tahmini bir fiyat paylaşırsanız sevinurim. Kolay gelsin

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Funda hanım merhaba;

   Sürgülü kapınızın rulmanları ile ilgili problem olabilir. Bu sebepten ötürü kilit karşılığına tam denk gelmediğinden kapınız kilitlenemiyordur. Rulmanların değişmesi gerekir. Sürgülü sistemlerde 3 farklı model bulunmakta bu yüzden sizin sisteminiz hangisi bilemediğimiz için bir fiyat veremiyorum. İletişim bölümünden bizlere ulaşarak telefondan destek alabilirsiniz.

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

 26. Nihal Akyılıdız

  Balkon kapıları kapanmıyor .Kapanırken aşağı taraf açık kalıyor

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Nihal Hanım eğer alt kısım açık kalıyorsa, kapı kanat ayarlarınız da problem var demektir. Sorunun ne olduğunu bilmeden size buradan bir çözüm getiremem.
   İyi Günler

 27. Selami Güler

  Kolay gelsin benim kapım kolunu tam yukarı kaldırıyorum kilitleniyor anahtarı çevirip tam olarak kilitlediğimde de kilitleniyor kontrol için işaret parmağımla hafif kendime doğru çektiğimde kapı sanki hiç kilitlenmemiş gibi açılıyor yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Selami bey sorununuz kilitli ispanyolet sisteminde. Büyük ihtimal ile değiştirmeniz gerekecek. Bir diğer küçük bir ihtimal olsa da barel kısmında sıkıntı olabilir. Pimapen ustasının görmesi gerekir.

 28. İhsan

  Merhaba pimapen balkon kapısını kapatirken tam oturmaktan kilitlemeye çalıştım kilitlendi şimdi anahtarlar dönüyor kol aşağı doğru açılmıyor yukarı hareket ediyor bunun sebebi ne olabilir iyi gunler.

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Kapının kilit mekanizmanın içindeki dil kırılmış olabilir. Bu sebepten ötürü sıkıntı yaşıyorsunuz. Ya Kilidin değişmesi gerekir ya da barelin değişmesi gerekecektir. Bir pimapen tamir ustasının görmesi gerekir.

  2. Teknik Destek Yazar

   İhsan bey imkansızı başar mışsınız :)

   Büyük ihtimal ile hala kilitli olarak kalmasından dolayıdır. Anahtar ile kilitlediğiniz bölüm yani (barel kısmın iç bölümünde bulunan dil kırılmış ve içinde kalmış olabilir.)

   Kilit mekanizmanız ( kilitli ispanyolet)’nizin göbeği kırılmış veya yay bölümü fırlamış olabilir bu sebepten kumanda etmiyordur. Çözümü barel ile kilitli ispanyoletinizi değiştirmeniz.

 29. Murat dogru

  Selam ustam benim pvc kapimin ust ve alt tarafinda sogukluk var ve aciklik var yardimci olursaniz cok sevinirim

  1. Teknik Destek Yazar

   Murat Bey Kapı kanat ayarlarınızın bozulmasından dolayı soğuk alıyorsunuz. Kapıların ayarları

   1. Karşılık ve kilit ayarlarının yapılması gerekir
   2. Kanat ayarlarının yapılması gerekebilir.
   3. montaj hatasından kaynaklı menteşelerin geriye veya ileri doğru çekilerek ayarları yapılması gerekebilir.

   Size tavsiyem bu alanda uzman bir kişiden yardım almanızdır. Sorunun nereden kaynakladığını görmeden size bir çözüm getiremeyebilirim.

 30. ozlem

  Merhabalar evimin camlari soguk geciriyor ve bunun sebebini biliyoum ama yapamiyorum bu kolu cevirdigimizde oynayan o dilleri varya onu karsi taraf tutmuyor ve acik kaliyor 3 tane var sadece biri tutuyor alttan asildigimda cami elim icine giriyor nasil cozebilirim

 31. reyhan

  Valla Allah razı olsun sizden tamirci çağıracaktım gerek kalmadı

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Rica ederiz reyhan hanım. İlginiz ve yorumunuz için ayrıca teşekkür ederiz.

 32. Çağlar

  İyi günler benim pimapen bir kapım var kilitleme sistemi sağlam kolu tamamen yukarı kaldırınca kilitleniyor fakat bu kolu tamamen yukarı kaldırma mesele bir erkek olarak tamamen yukarı kaldırırken tüm gücümü veriyorum sonra tabi bide o kolu indirmesi bi dert bunun bi ayarı var mı acaba yumuşatma filan kanatlar sabit biraz eğmek istedim olmadı şimdiden teşekkürler

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Merhaba çağlar bey

   Öncelikle kilit mekanizmanızı yağlayın.
   Yağlamak çözüm olmuyorsa. Açılan kanadın ayalarının bozuk olmasından kaynaklıdır. Kapıyı bir pimapen ustası görmesi gerekir.

 33. tolga

  Merhaba kapi normal calisiyordu. Kapiyi kitledim. Acmak icin anahtari sola ceviriyorum kapi kolunu asagi ama acilmiyor acaba benmi yapamiyorum

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Merhaba tolga bey,

   1. Anahtar tam dönüyor mu?
   2. Açmak için herhangi bir zorlama oldu mu?
   3. Kapatırken daha doğrusu anahtarı çevirirken zorlanma yaşadınız mı?

 34. koray

  kolay gelsin iyi akşamlar ben kapı kolu ile ilgili soru sorcaktım

  şimdi ben kapıyı kitledim cocuk kapının kilitli olduğunu bilmeden üstüne yüklenmiş kapı kolu boşşa sallıyor kapıyı acamıyorum yardımcı olurmusunuz

  1. Pimapen Tamiri Yazar

   Koray bey iyi akşamlar dilerim,

   Anladığım kadarıyla kapınız anahtarla kitlenen kilit kapı sistemidir.

   Üstten eğer yüklenmişse büyük ihtimal içindeki kilit göbeğini kırmıştır. Bu durumda kol boşa döner ve kilit mekanizmasını hareket ettiremez.

   Kapıyı açmak için yapmanız gereken kilidin ters kısmında bulunan menteşelerin pimlerini sökmek ve kapıyı yerinden çıkarak tekrar menteşelerin pimlerini yerine takmanız gerekir.

   Başka zarar vermeden açma yolu yoktur.

   Menteşelerin pimlerini sökmenin yolu, çekiç ve ince uzun bir civi, vida veya kontrol kalemi ile alttan pime çekiç yardımı ile yuvadan çıkarmaktır.

   Umarım bu yol size yardımcı olacaktır.

   Geçmiş olsun.

   1. Eda ardıç

    Merhabalar benim pimapen kapım alttan aralık var kitlense bile o aralık kalıyor buda içeri toz almasına sebep oluyor neden kaynaklı öyle olmuş olabilir..

  2. Ferhat

   Balkon kapisi acilmiyor kol bosa donuyor hic bir sekilde acamiyorum balkonun disinada cikamiyorum dis kisimdaki kol uzerindeki vidalara ulasamiyorum kapiyi nasil acicam

Yorumlar kapalı.