Pimapen Panjur

pimapen-panjurPimapen panjur, günümüzde en çok kullandığımız güneş ve dış hava koşullarından pencerelerimizi korumak amaçlı yapılan çok çeşitli bir sistemdir.

Pimapen panjur dediğimiz, yani pvc pencere mono blok panjur sistemi uygulanır.

Pimapen Monoblok Panjur Nedir?

Monoblok panjur ürünleri, pimapen pencere veya kapı sistemleri üretilirken hazırlanan ve montaj esnasında üst kısmına kutu yerleştirerek montajlanan panjur tipidir. Sistem pimapen pencere ile bütün gibi gözükmesine, iç kısımda ve dış kısımda pencerenin bütün bir parçası gibi gözükmesini sağlar.

Pimapen Dıştan Takma Panjur Nedir?

Mevcut pimapenlerinizi değiştirmeden dış kısmına takılan, pencere ve kapınızdan bağımsız istenildiğinde sökülebilen ve sadece dış kısmına takılan sistem denir.

Pimapen panjur olarak adlandırılmasının sebebi, günümüzde pimapen ismi artık PVC pencere ve kapıların ortak ismi olmasından kaynaklanmaktadır. Pimapen markalı bir panjur sistemi yoktur. Panjur ürünleri alüminyum profil sistemlerinden üretilmektedir. PVC pencere ve kapı sistemlerine uygulandığı için günümüzde bu sistemlerin hepsini pimapen denmektedir. Bu yüzden halk dilinde pimapen panjur olarak kalmıştır.