Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır

pimapen-tamiri-nasil-yapilirPimapen pencere veya kapı sistemleri nasıl tamir edilir hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz. Ama bilmeniz gereken en önemli nokta pimapenlerin tek bir arızasının olmaması.

Pimapen tamiri nasıl yapılır ile ilgili isterseniz belirli en çok tamir gerektiren durumlardan bahsederek sizlere elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışacağız.

Pimapen Pencere Arızları ve Çözümleri.

Pimapen pencerem kapanırken takılıyor?

Pencerenizi kapatırken veya açarken karşılıklara takılıyorsa, bunun birkaç nedeni vardır.

Açılan kanatlarınızın arka kısmında bulunan menteşelerden sorunu çözülebilir. Eğer üst kısımdan çarpıyorsa ki genelde hep üst kısım çarpar, pimapen pencerenin arka kısmında bulunan üst kısmındaki menteşeyi sökerek yaklaşık yarım santim kadar geriye çekip tekrar vidalayarak çözebilirsiniz. Yaptığınız işlem, açılan kanatların üst kısmını geriye doğru çekmenizi sağlarken, aynı zamanda pimapen kanadı yukarı doğru kalkmasını sağlamış olacaktır.

Eğer takılma kısmı orta kısımda yaşanıyorsa, sorun cam bölümündedir. Camı tutan çitalar sökülerek, takılan kısmı içe doğru baskı yaparak tekrar cam çitalarını takmanı gerekmektedir.

Pimapen tamiri nasıl yapılır ile ilgili birçok şey anlatılabilir. Eğer pimapenlerinizle ilgili sıkıntı yaşıyorsanız ve sorunu kendiniz çözmek istiyorsanız, yapmanız gereken bizleri aramak.

Müşteri hizmetlerimize ulaşarak pimapenleri nasıl tamir edebilirim hakkında bilgi alabilirsiniz.