Pimapen Temizliği

pimapen-temizligiPimapen temizliği günümüzde bayanların sıkça sorduğu bir sorudur. Bu konuda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak ve bilgilendirmek amaçlı olarak profesyonel pimapen temizliği nasıl yapılır anlatmak istedik.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konu pimapen sistemlerinin PVC olması ve kimyasal olan maddelerle kesinlikle temizlenmemesidir.

Pimapenlerinizi amonyaksız sıvı cif ile temizleyin. Cif pimapen yüzeylerini daha iyi temizlediği gibi, aynı zamanda bembeyaz bir görünümüne sahip olmasını sağlayacaktır. Bir nemli beze cifi az miktarda dökün ve silmeye başlayın, göreceksiniz ki pimapenizin üstündeki çiziklerin içini dahi temizleyip çizikleri göstermeyecektir.

Dikkat etmeniz gereken, cif ile temizledikten sonra iyice durulayın ve kullandığınız bez beyaz renkli ve temiz olmasına dikkat edin.

Çamaşır suyu kullanımı pimapenlerinizin ömrünü kısaltmaktadır. En önemlisi üstünde bulunan kilit mekanizmalarına ve menteşelerinin oksitlenmesine ve buna bağlı olarak çürümesine neden olur.

Pimapen pencere bakımlarını ihmal etmeyin. Daha uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız yukarıdaki anlatıları uygulamanız yeterlidir.

Kesinlikle çamaşır suyu veya kimyevi madde barındıran hiçbir temizlik deterjanı kullanmayın.