Pimapenim Su Alıyor

pimapen-pencere-su-aliyorPimapen pencere veya kapı su alıyorsa birkaç nedeni olabilir. Zaman içerisinde aşınan ve eskiyen izolasyon malzemesi dediğimiz mastikler, sıcak ve soğuk hava değişkeninde gerilmeye ve genleşmeye başlar. Bu dış etkenlerden dolayı pimapene çekilmiş olan mastik çatlamaya başlar ve aralarından su sızabilir.

Diğer bir olasılık ise, pimapen sistemlerine su tahliye delikleri açılır, bu tahliye delikleri içeri sızan suyu dışarı atması için açılmış deliklerdir. Pimapen tahliye delikleri tıkanmış olabilir, ya da tahliye kapakları takılı olmadığından, rüzgarın etkisi ile suyu içeri doğru itiyor olabilir.

Başka bir neden ise, pimapen montajında sağlıklı izolasyon yapılmadığından veya belirli yerlere çekilmesi unutulmuşsa bu sebepten ötürü pimapen su alıyordur.

Bunların tespitleri için pimapen alanında uzman birinin kontrol etmesi gerekir. Sorunun nerden kaynaklandığı belirli testler yapılarak tespit edebilir.

Pimapen su alıyorsa bizleri arayın sizlere uzman ekibimizi yönlendirerek, yerinde kalıcı çözümler getirelim.

Pimapenim Su Alıyor” üzerine 2 düşünce

  1. yasar

    merhaba ben kuşadasında oturuyorum benim pimapenın altından sızıyor su parkelerim cok kötü oldu bizim pimapen altında mermer yok pimapenin yapan kişi mermer yapmadı bunun için yapılacak bişey varmıdır acaba

    1. Teknik Destek Yazar

      Elbette yapılacak bişi vardır. Alt Kısımların, polüeratan mastik ile izole edilmesi gerekmektedir. Yada dış kısma mermer görünümlü plastik veya alüminyum profiller konularak çözülebilir.

Yorumlar kapalı.