pencere-conta-degisimi

Pvc Pencere Conta Değişimi

Pvc pencerelerden soğuk geliyor contalarını değiştirmek istiyorum?

En sık karşılaştığımız durumlardan biri müşterilerimizin bize pimapen pencere ve kapılarının soğuk almasından dolayı contalarını değiştirmek istemeleridir. Pimapen pencerelerin kesinlikle yıpranma ve kopma gibi durumları olmadığı sürece contaları değişmesine gerek yoktur.

Neden Pvc Pencere Soğuk Üflüyor?

Bunun birden fazla nedeni vardır. İlk nedenlerinden biri açılan kanatların ayarlarının bozulmasından kaynaklanır. Kanat ayarlarını ve karşılık ayarlarınız yapıldıktan sonra probleminiz giderilmiş olur.

Bir diğer sebebi pimapen pencere ve kapı sistemlerinde yaz ve kış modları bulunur. Kilit mekanizmasında pencerenin karşılık kısmına giren küçük yuvarlak pimlerin yaz ve kış modları ayarlanarak sağlıklı havanladırma imkanı sağlar. Pencereniz yaz modunda ise kış aylarında soğuk havanın içeri girmesine neden olur.

Not: Herhangi bir usta soğuk hava alıyorum dediğinizde eğer size ilk çözüm contaların değişmesi gerekir diyorsa bu işin ustası olmadığının kanıtıdır.

Pimapen contaları EPDM contalardır. Uzun ömürlü ürünlerdir.

Pvc Pencere Conta Değişimi” üzerine 4 düşünce

 1. tevfik ekmekçi

  Fransız balkon kapılarından su alıyor içeri. Fitil değişimi gerekmez demişsiniz. yaz kış ayarını yaptım. Kanat karşılıklarını ayarladım ama hala su alıyor aşağıdan. Neden olabilir? Fitilde yırtık kopuk da yok

  1. Teknik Destek Yazar

   Su alma nedeni contalarınız ile ilgili değildir. Sanıyorum su tahliye delikleriniz tıkanmış veya yeterli gelmediğinden su alıyorsunuzdur. Tespiti yapılması için uzman biri tarafından görülmesi gerekir.

 2. ERTÜRK MERCANOGLU

  Sayın yetkili
  ANKARA da emniyet mahallesinde oturuyorum pencerem pimapen S-6000 serisi 10 adet pencee 2 adet kapı var ve bazı pencerelerimden dışarıdan hem ses hemde hava sesi geriyor yani contaları tam olarak pencerenin kasasını kavramıyor sanırım sizinde yazdıgınız gibi ayar yapılması gerekiyor
  sizlerden rican bu konuda bana yardım olmanızdır
  Bu konuda deneyimli elemanlara bu işi yaptırmak istiyorun
  Şayet bu konuda bana yardımcı olursanız ve bana dönerseniz size minnettar kalacagım
  Sevgilerimle
  İyi çalışmalar diler,m.

  1. Teknik Destek Yazar

   Ertürk bey suan ankara ilimizde tamir için bayilik oluşturmaya devam ediyoruz. Bayilik çalışmaları devam ettiğinden size uygun bir usta yönlendirme yapamıyorum. Ama bizlere iletişim bölümünden telefon ile ulaşırsanız yapılması gerekenler hakkında sizleri bilgilendirebiliriz.

Yorumlar kapalı.