Pimapen Serileri

pimapen-serileriPimapen serileri, teknolojinin gelişmesiyle beraber ev ve bina üzerindeki gelişmeleri takip ederek isteklere ve ihtiyaçlara göre seriler üretilmiştir. Her bir serinin farklı kullanım alanları vardır.

Kullanım Alanları Nerelerdir.

Binaları merkezlere taşınması ve yüksek katların yapılması elbette pencere sistemlerinde ciddi bir sıkıntıya soktu. Isı kaybı, ses ve gürültü, doğal şartlar, yağmur ve kar gibi etkenlere önlem olacak aynı zamanda dayanıklı ürünlerin geliştirilmesi gerekmekteydi. Pimapen ürettiği özel serilerle istenilen taleplere karşılık vermeye başladı. Pimapen artık daha dayanıklı, daha güçlü, ses, ısı ve doğal şartlara göre en dayanıklı sistemleri üretti. Yüksek binaların üst katlarına göre güçlü ve dayanıklı sistemler, büyük pencere ve kapılara zemin bakımından uyum sağlayacak özel tasarımlar ekleyerek pimapen sektöründe serileri ile vazgeçilmez bir marka olmaya devam etmektedir.

Pimapen Serileri Nedir.

Pimapen serileri aynı bir model gibidir. Örneğin bilgisayar alırken bir markanın birden fazla çeşidi ve serisi vardır. Sizlerin istek ve talepleriniz doğrultusunda üretilen cihazlardır. Yüksek performanslı bir bilgisayar almak istiyorsanız seçeceğiniz model ona göre olmalı, ama işlev anlamadın o kadar çok önemli değilse elbette bütçenize uygun olan bir seriyi seçersiniz. Pimapen serileri de aynen böyledir. İstenilen özelliklere göre ve taleplere göre üretilmiş profil yapılarıdır. Yüksek katlara göre üretilmiş seriler, kuzey rüzgârını çok alan evlere göre üretilmiş sistemler, alt katlara göre üretilmiş uygun bütçeli seriler gibi birçok alternatif amaçlı pimapen serileri üretilmiştir.

Pimapen markası günümüze kadar birçok ürünlerini geliştirerek müşterilerinin istek ve taleplerini yerine getirmek amaçlı çalışmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti bizler için en önemli önceliğimizdir.

1 ) S 7000 Horizon Serisi

Horizon profillerinin destek sacı odası, geniş açıklıkları geçebilecek biçimde büyük bırakıldığından gerekli atalete sahip destek sacı kullanımına olanak verir.

pimapen-s7000-horizon

İspanyolet sitemi üreticileri tarafından çok yaygın olarak kullanılan ve rahat kilitleme olanağı sağlayan 13 mm kilitleme ölçüsüne göre tasarlanan kanat ve kapı profillerine sahiptir.

Profil iç yüksekliği, görüntü simetrisi sağlayacak biçimde yapılmıştır ve özel tasarımı sayesinde dar pencerelerde bile kanat hiç zorlanmadan kolayca açılır.

S-7000 Horizon serisinde, çift kanatlarda çift kanat bini profili kullanıldığından, iç kısımda da simetrik görüntü sağlanmaktadır.

Pimapen S-7500 Fantasia Serisi 75 mm. genişliğinde ve 6 odacıklı tüm ana profilleri ile Türkiye’de ilk ve tek olmanın ayrıcalığını taşımaktadır.

2) S 7500 Fantasia Serisi

Pimapen S-7500 Fantasia Serisi 3′lü (iç-orta-dış) contalama sistemi ile gelen mükemmel, ses, toz, hava ve su yalıtımı sayesinde kullanıcılarına konforu ve tasarrufu beraberinde getirir.

pimapen-s7500-fantasia-serisi

Fantasia Serisinin üstün yalıtım özellikleri, her türlü iklim koşulunda sorunsuz kullanımını sağlar. Kasa-kanat yüksekliğinin 110 mm olması, tüm pencere boyutlarında profil yüzeyinin daha az görünerek daha geniş görüş açısı ve daha aydınlık mekânlar yaratılmasına olanak verir.

 3) S 7000 Maximus Serisi

Maximus profilleri, İç ve dış contalamadan oluşan 2’li contalama sistemiyle üst düzeyde ısı, ses, su ve hava yalıtımı değerlerine sahiptir. Eğimli yapısı ve profil köşeleriyle cam çıtalarının yuvarlak hatlı olması sayesinde, çok daha estetik bir görüntü sergiler.

pimapen-s7000-maximus

Kanat ve kilitli kapı profilleri 16 mm lama genişliğinde ispanyolet yatağına sahip olduğundan her türlü ispanyolet sistemi kullanılabilir.

Kasa ve kanat destek sacları ortaktır.

 4) S 7700 Slider Serisi

SLIDER’ da kanat ve özel kasa profilleri ile sabit bölmeler elde edilerek gereksiz kanat kullanımı azaltılmakta böylece maliyetler düşürülmektedir. Daha az kanat kullanımı ile daha geniş cam yüzeyleri elde edilmekte böylece mekânlarda tam aydınlık sağlanmakta ve çok ferah ortamlar yaratılmaktadır.

pimapen-s7700-slider

7700 SLIDER ’ da kullanılan özel kasa profili 77 mm genişliğindedir.

İki bölmelide tek bölme, üç bölmelide orta bölme, dört bölmeli de ise iki bölme sabit olarak yapılmaktadır.

Sabit bölmelerde kanat profili kullanılmadan sadece cam çıta ile cam, kasaya monte edilir.

5 mm’den 22 mm’ye kadar tek cam, çift cam kullanılmaktadır.

Kanatlar özel olarak üretilen sürme ispanyoletleri veya sürme kilidi ile kilitlenmektedir.

Kasa-kanat arasında özel, ortası naylon perdeli fırça contalarla sızdırmazlık sağlanır.

Özel ayarlı tekerlekler ile kanatların kasadaki ray üzerinde kolay ve sağlıklı hareket etmesi sağlanır.

Kasa ve kanat profillerinin tümünde su toplama haznesi su akışını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir.

Cam çıtalarının iç yüzeyleri eğimlidir.

Kasa profillerinin duvar bağlantısındaki özel tırnakları, kasanın duvar ile birleşiminde yardımcı profillerin (pervaz pr, parapet pr, bini pr, kapama pr) kullanılmasına imkân vermektedir.